آدرس جلسات ایران:
آقایان ۶۰ ۲۰۰ ۶۰ ۰۹۹۰
بانوان ۱۳ ۲۰۰ ۲۳ ۰۹۹۰

Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

سبد خرید

SA برای تازه وارد

به معتادان جنسی گمنام (SA) خوش آمدید. ما خوشحالیم شما اینجا هستید.

به SA خوش آمدید! ما خوشحالیم شما اینجا هستید. اگر شما خود را مشابه ما می‌بینید و فکر می‌کنید ممکن است اشتراکی با مشکل ما داشته باشید، ما دوست داریم راه‌حل‌مان را با شما به اشتراک بگذاریم.

تازه‌واردینی مانند شما سوالات زیادی درباره برنامه ما دارند. این نشریه تلاش خواهد کرد به برخی از آن‌ها پاسخ دهد.

SA چیست؟

ما یک انجمنی از مردان و زنان هستیم که تجربه‌مان، توانایی و امیدمان را با یکدیگر به اشتراک می‌گذاریم، که از طریق آن می‌توانیم مشکل مشترک‌ اعتیاد جنسی‌مان را حل کرده و به دیگران برای بهبودی کمک کنیم. هدف اولیه ما هوشیار باقی ماندن از نظر جنسی و کمک به دیگر معتادان جنسی برای رسیدن به هوشیاری جنسی است.

هوشیاری جنسی چیست؟

در تعریف هوشیاری، ما برای افراد بیرون از معتادان جنسی گمنام صحبت نمی‌کنیم. هوشیاری جنسی برای معتادان جنسی‌ مانند ما به معنای نداشتن رابطه جنسی با خودمان (خودارضایی) و یا با شریک جنسی غیر از همسرمان است. در تعریف هوشیاری SA، عبارت «همسر» اشاره به فردی دارد که در طی یک ازدواج بین یک مرد و زن صورت گرفته باشد. هوشیاری جنسی همچنین به معنای آزادی تدریجی و پیش‌رونده از شکل‌های مختلف افکار جنسی، برانگیختگی‌ها، و شهوتی است که وارد زندگی‌مان شده است. این آزادی بوسیله هوشیار باقی ماندن، و از طریق دوازده گام‌ها و دوازده سنت در زندگی روزانه‌مان بدست می‌آید.

چطور می‌توانم سالم باقی بمانم بدون داشتن نوعی از برون‌ریزی یا تخلیه جنسی؟

تجربه جمعی ما این است که هوشیاری جنسی، ما را از نیاز اجباری برای داشتن رفتاری جنسی آزاد می‌کند. ما بدنبال بازگرداندن غریزه‌مان برای صمیمیت جنسی در جای مناسب خودش، جهت تولید مثل و نگهداری علاقه و رابطه سالم با همسر، هستیم. وقتی ما شهوت سرگرم‌کننده و تفریحی، و برانگیختگی‌های جنسی را متوقف می‌کنیم، نیاز برای داشتن رفتاری جنسی به صورت اجباری، ما را رها می‌کند.

آیا SA مشابه گروه درمانی است؟

SA یک شکلی از درمان جنسی یا گروه درمانی نیست. جلسات SA بوسیله اعضای SA و با استفاده از رهنمودهای جلسات‌مان، راهبری می‌شود. در یک جلسه SA، راهنمایان و راهبرانی متخصص و حرفه‌ای وجود ندارد.

SA یک برنامه بهبودی از اعتیاد جنسی و شهوت براساس اصل‌های الکلی‌های گمنام است.

با هر مشکلی که ما به SA وارد شویم، ما یک راه‌حل مشترک داریم – دوازده گام و دوازده سنت بهبودی که در انجمن بر پایه هوشیاری جنسی، مورد تجربه و تمرین قرار می‌گیرد.

چطور می‌توانم یک عضو باشم؟

هر کسی فکر کند ممکن است یک مشکلی با شهوت داشته باشد، برای پیوستن به جلسات بسته SA خوش آمده است، و اگر می‌گوید مایل است شهوت‌کردن را متوقف کند و از نظر جنسی هوشیار شود، می‌تواند خود را یک عضو بداند.

هزینه عضویت چه میزان است؟

جلسات SA رایگان است. اینجا حق عضویت یا پولی برای عضویت دریافت نمی‌شود. ما در جلسات سبدی را برای کمک‌های داوطلبانه جهت پرداخت اجاره مکان، نشریات، قهوه، و مانند این‌ها، می‌چرخانیم. بنابر اصل سنت هفتم مان، ما از طریق شرکت داوطلبانه در مخارج، به خودمان متکی هستیم.

من پذیرفته‌ام در مورد رفتارهای جنسی زیاده‌روی داشته‌ام. آیا نمی‌توانم تنها یک مقدار از آن را کاهش دهم؟

SA برای آن افرادی است که کنترل این بخش از زندگی‌شان را ندارند. ما به SA آمدیم، بدین دلیل که نمی‌توانستیم متوقف شویم، و فرقی نمی‌کند که شکل‌های رفتارهای جنسی‌مان چطور ممکن است بوده باشد. ما دیگر نمی‌توانستیم انتخاب کنیم که متوقف شویم.

چطور می‌توانم تشخیص دهم که من معتاد هستم؟

شما می‌توانید برای خودتان به تشخیص این موضوع برسید. تشخیص کاملا ضعیف بودن‌مان، آن چیزی است که ما آن را «کارکردن گام یک» می‌نامیم. همانطور که در عبارت گام یک آمده، «ما پذیرفتیم در برابر شهوت کاملا ضعیف بودیم – و اینکه زندگی‌مان بهم‌ریخته شده بود.»

این برای ما مقداری زمان برد و غالبا میزان زیادی درد کشیدیم تا پذیرفتیم آسیب خورده‌ایم. زودتر یا دیرتر، ما چیزهایی مشابه «من باید آن را ترک کنم!» یا «به کمک نیاز دارم!» یا «نمی‌توانم بیشتر از این، این کار را با خودم انجام دهم!»، را می‌گوییم. هر کدام از این جملات یک پذیرفتنی از فاقدقدرت‌بودنمان است.

این دلیل آن است که چرا ما نمی‌توانیم فرد دیگری غیر از خودمان، همچون یک عضو از خانواده یا یک همکار، را هوشیار کنیم. ما خودمان باید به پذیرفتن آسیب برسیم و برای بدست آوردن کمک به جستجو بپردازیم.

مطلب مرتبط: آیا من یک معتاد جنسی هستم؟

خودتان را بررسی کنید

آیا شما فکر گرفتن کمک برای افکار یا رفتارهای جنسی‌تان را داشته‌اید، یا دیگران انجام این کار را به شما پیشنهاد داده‌اند؟

آیا شما برای کنترل یا کاهش فکرها یا رفتارهای جنسی‌تان تلاش کرده‌اید، و در انجام آن شکست خورده باشید؟

آیا فکرها یا رفتارهای جنسی‌تان در روابط‌تان با همسر یا مسئولیت‌تان نسبت به دیگران اختلال ایجاد کرده است؟

آیا برخلاف پیامدهای منفی رفتارهای جنسی‌تان – مانند تحقیرشدن‌ها، عقب‌ماندگی‌ها، بیماری‌ها، شغل‌ از دست دادن‌ها، توقیف شدن‌ها، طلاق‌ها، یا عمل‌های غیراخلاقی – شما همچنان به آن رفتارها ادامه داده‌اید؟

آیا شما تا به حال به خود گفته‌اید، تو یک معتاد جنسی هستی یا برای جرم‌های جنسی بازداشت شده‌اید؟

می‌دانم خودم نمی‌توانم ترک کنم. قبلا تلاش کرده‌ام و این نتیجه‌ای نداشته است. آیا شما می‌گویید این واقعا امکان پذیر است؟

بله، این امکان پذیر است. اعضای هوشیار SA، از سراسر جهان، هم به صورت مجرد و هم متاهل، وجود دارند. در SA ما با هم دیگر می‌توانیم هوشیار شویم و هوشیار باقی بمانیم، تا هنگامی که برنامه را یک روز در هر زمان، کار می‌کنیم.

چکاری من باید انجام دهم تا هوشیار شوم؟

چیز مطلقی در برنامه SA وجود ندارد، اما ما می‌توانیم چیزهایی را که در مورد بدست آوردن هوشیاری می‌دانیم را با شما در میان گذاریم. ما به جلسه‌ها می‌رویم. ما گام‌ها را اجرا می‌کنیم؛ ما از نشریات استفاده می‌کنیم (هم SA و هم AA)؛ ما همیارانی (راهنمایان) داریم که بر اساس یک نظم مشخصی با آن‌ها در مورد موضوعات خودمان گفتگو می‌کنیم. بسیاری از ما به این حقیقت رسیده‌اند که یک قدرت بالاتر، ما را هوشیار نگه می‌دارد.

بسیار خوب – من مایلم این را امتحان کنم. اکنون چکار کنم؟

با SA تماس بگیرید. یک شماره تماس محلی از SA پیدا کنید (از طریق وبگاه یا اعضا) یا با دفتر خدمات جهانی SA تماس بگیرید.
به جلسات بروید، جلسات و جلسات بیشتر.
با معتادهای جنسی هوشیار صحبت کنید و از آنان بپرسید آن‌ها چگونه هوشیار شده‌اند؟
از نشریات برنامه ما استفاده کنید: تکبرگی‌ها، کتاب‌های معتادان جنسی گمنام (کتاب سفید)، بهبودی ادامه دارد، الکلی‌های گمنام، و دوازده گام و دوازده سنت. فصل نامه انجمن ما، Essay را بخوانید.
یک همیار (راهنما) انتخاب کنید. همیار فردی است که هوشیاری‌اش برای شما جالب توجه است. با همیارتان بر اساس یک برنامه منظم تماس بگیرید – اگر ممکن است هر روز. از او درخواست راهنمایی کنید.
اجرا کردن گام‌ها. همیارتان به شما نشان می‌دهد چطور این کار را انجام دهید.
یک لیست از تلفن اعضا بدست آورید. شروع به برقراری تماس با اعضای دیگر برای رهاکردن وسوسه‌های جنسی و شهوت کنید، و همین‌طور هنگامی که احساس بهم‌ریختگی یا نگرانی دارید.
دعاکردن. در صبحگاه، از قدرت بالاترتان بخواهید شما را «تنها برای امروز» هوشیار نگه دارد. و در شب هنگام بگویید، «از تو تشکر می‌کنم» برای روزی که از نظر جنسی هوشیار بوده‌اید. هر وقت با شهوت برخورد می‌کنید، دعا کنید.
شعارهای برنامه‌مان بکار گیرید:

اول، چیزهای مهم‌تر

با آسانی آن را انجام بده

یک روز در هر زمان

رها کن و اجازه بده خداوند آن را انجام دهد

به سادگی این را ادامه بده

به یاد داشته باشید، همه ما در ابتدا تازه وارد بودیم، و کارهایی که شما امروز انجام می‌دهید را احساس کرده‌ایم. از خود بیرون آیید و درخواست کمک کنید. به ما بپیوندید، برای اینکه «ما می‌بایست با شما باشیم در این انجمن روحانی، و شما حتما برخی از ما را خواهید دید هنگامی که قدم در راه شادی می‌نهید. امیدواریم که خداوند همراه شما باشد و شما را حفظ کن – تا آن زمان». (الکلی‌های گمنام – صفحه ۱۶۴)

در حال بارگذاری ...
Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا رمز عبور خود را وارد کنید. پس از آن یک لینک بازیابی رمز عبور در ایمیل خود دریافت خواهید کرد.
We do not share your personal details with anyone.